Paříž – Nákup letenek a typ na slevu ubytování

Paris

Článek psaný 17.7.2019, zveřejněný až teď

Jsem velký cestovatel asi tak jako moje babička za dob komunismu. Sice máme volnost a můžeme si teď cestovat jak chceme, jenže já snad nikdy pořádně neměla koule, letět někam jen tak na svoje triko. Jo zabalila sem si kufry a s kamarádem frčela do Egypta a taky jsme letěli jednou do Tunisu, ale vždy s cestovkou, která zařídila úplně vše. Od letenek, dopravy z letiště, ubytka, jídla až po každý můj prd. V Tunisu jsme se na mou obhajobu odhodlali hned 2x jet taxíkem a dokonce i rikšou (podotýkám bez pásů) do města Monastir a Súsa, takže zas takový posera nejsem. Jo?

Nojo, jenže když už po dobu několik let toužíte vidět “Eiffelovku“ a neustále stárnete, rozhodnutí, že pojedete na to vlastní triko prostě jednou padnout musí. To rozhodnutí za mě z části udělal přítel, který mi dal k narozeninám poukázku na výlet do Paříže. Háček byl v tom, že si budeme hlídat letenky, najdeme si ubytko a vše okolo zajistíme sami. (čti spíše, JÁ najdu letenky, JÁ najdu ubytko a dopravu a on mě vše vždy schválí, jsem hrozný perfekcionalista a on to moc dobře ví :D) Narozky mám v listopadu a až do července jsem nebyla schopná najít fakt levné letenky tak, abych si i já řekla: “Ok, to je fakt levné, kupuji a není cesty zpět.” Pak se to stalo, cena letenek spadla a já je ulovila. Letenky za 2300,- i s cestou zpět, pozor je to cena za oba! Sama jsem nechápala, jak se mi to povedlo a několikrát se ujišťovala, že fakt platba odešla a fakt mám info o letu v mejlu.  Ono to přece jen byl můj úplně první nákup letenek na vlastní pěst, do této doby jsem byla letenková panna…

PS: Jak na ty letenky vám taky někdy prozradím, teda alespoň to jak to dělám já. Třeba v dalším článku.
Jelikož šlo o velmi důležitou a nedílnou součást, kterou jsem se od píky musela sama naučit, byla jsem na sebe patřičně hrdá. Pro někoho brnkačka na pár minut, pro mě dlouhodobé studování a učení se v tom chodit.

Supr! Letenky bych měla. Teď to bydlení.

Neustále vidíme v televizi reklamu na trivago, určitě to znáte – Hotel? Triváágo… úplně tu reklamní ženskou slyším. Tak jsem šla tam. Málem se mi podlomila kolena v šalině (ano v Brně), když jsem viděla ty palby, 7 nocí za 15ct tisíc, 12ct tisíc, ale i horší, klidně 38… Tak nic Triváágo nepomůže.
Tak teda booking.com, obdobný problém a taky jsem nepořídila. Míra frustrace, sebenadávání si a pocitu blbé koupě letenek se zvyšovala. „Terezo! Jsi fakt pitomá, že koupíš letenky a nemrkneš se na ubytování. Šak tam necháte majlant.“ Pak na mě vyskočilo Airbnb a jupííí, pokoje, dokonce i byty co šly pod 10 tisíc na 7 dní. Dokonce i co byly okolo 7 tisíc na 7 dní pro dva, co se už hodilo. Našla jsem byt s kuchyňkou, který byl relativně v pohodě (řekla bych, že to nebyla úplná výhra, ale na přespání dobrý) a přitom cena ušla. Taky byl v centru (jenže centrum ve Francii má tak milión kilometrů, takže v “centru“) a blízko městské dopravy (hlavně metra).

Radost z nálezu mi ale zkazila moje banka, kde jsem měla nastavenou platbu přes internet jen na 3 tisíce a potřebovala jsem složit polovinu ubytování asi 3200,-? Tak jsem si to povolila a ukázala se na mě věta, na vyřízení máme několik minut a maximálně 12 hodin. „Ok! Díky. Fakt to nepotřebuji teď hned, nebliká na mě, že jindy v ostatní termíny je mnou vybraný byt full. Pohoda, počkám si. Dejte si na čas, kafíčko, klídeček, šak odfajfknout můj požadavek je hrozná fuška co zabere asi tak 10 sekund, když to přeženu?“ Byla jsem fakt naštvaná, protože najít vhodné ubytovaní mi trvalo fakt docela dlouho.
Tak jsem čekala hodinu, dvě… byla nervózní jak jetel před popravou na trávníku, který měl být dokonale anglický. Nic. Tak si platby povolil přítel. Hned mu došlo potvrzení, že má povoleno (Chápete tu spravedlnost? Moje banka nic několik hodin a jemu to povolili obratem..), tak jsem to tam natěšená naklikala a zase nic!

Ono to možná nešlo schválně a někdo tam nahoře na nás myslel. Nebo jsem si opět přitáhla něco pozitivního a něco, za co jsem byla vděčná.

Hrabala jsem se v tom Airbnb a hledala proč to nejde a náhodou našla možnost slevy. Když je totiž někdo registrovaný a vy použijete jeho odkaz, dostanete slevu. Ale pozor! Musíte být nový, neregistrovaný jedinec.

Takže mnou poctivě vyplněný  profil s fotkou nyní postrádal smysl. Odhlásila jsem se, klikla na odkaz a vytvořila profil příteli. Nahodila jeho mejl, ale svůj telefon a vyklikala vše potřebné. A světe div se, sleva na 725,- byla na světě. Pro ty, kteří toto řeší jako já a jsou “lajci“ tak tady máte odkaz:

Mám tu pro vás i malý typ. Když si pokaždé co budete chtít najít ubytování přes Airbnb založíte nový profil a nový email, ušetříte vždy 725,-. Dokonce si tu slevu můžete násobit a to tak, že si vždy na nový profil dáte jen část pobytu v daném bytě/pokoji. Takže tam jedete třeba na týden, ale majitel má možnost ubytování minimálně na 3 dny. Tak si založíte profil na první tři dny, získáte slevu 725,- a pak na nový profil si vezmete zbylé 4 a jen majiteli napíšete, nebo na místě řeknete, že jste to vy a hotovo.

To jsou kouzla…. Ale pssst, určitě toto ovládají jen ti master cestovatelé, kteří se tím živý, nebo lítají každý měsíc do jiných krajin.

My měli smůlu, mohla jsem si vybrat z posledních 4 bytů jen pro nás a všechny měly pobyt minimálně 6 dní, takže “jen“ jednorázová sleva.

No a tak je to tu. Máme letenky, máme ubytování a je třeba hledat dál. Jak se dostaneme z letiště, jak se dostaneme od bytu, co budeme jíst, jak naplánovat trasy a dny ať nelítáme přes celé město tam a zpět jak blázni? No určitě ještě bude další článek jak jsem to zmapovala, kde jsme byli a co jsme viděli.

PS: Nebuďte naivní jak já a neradujte se dřív než vám hostitel vaši rezervaci potvrdí. Pokud tak neučiní, musíte si najít něco jiného. V našem případě to vyšlo na druhý pokus.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *