Rebozo do každé rodiny

Uličky za víčky (1)

🅜🅔 🅣🅔🅗🅞🅣🅔🅝🅢🅣🅥🅘

Na úvod bych ráda řekla, že každý/á to máme jinak a já píši pouze své zkušenosti. Žádné ženské tělo není stejné a nereaguje stejně jako to moje.

🅡🅔🅑🅞🅩🅞

Jak říká moje masérka: Rebozo by měla mít každá těhule.

A já s ní souhlasím. Musela jsem si k němu najít cestu sama a proto tu o něm píšu. Bolest zad, beder, natahující se vazy a svaly na bříšku mi řekli, že je něco potřeba. Na netu je spousta stahovacích pásů, ale mi nepřišel žádný tím pravým. Nevěděla jsem velikost a celkově se mi to nelíbilo. Pak jsem narazila na rebozo.

Co je to to rebozo?

Rebozo je starý mexický šátek, který má širokou škálu využití. Nejprve se využívalo jako klasický šátek a postupně se z něj stal důležitý pomocník na nošení dětí, na podepření bříška, při relaxačních technikách, při cvičení, ale i při a po porodu.
Využívají je již často i v porodnicích duly a porodní asistentky.

Jak vypadá?

Jedná se v podstatě o klasický šátek, je buď ze 100% bavlny, nebo obsahuje nějaké příměsi. Je ve spoustě barevných provedení a já měla fakt problém si vybrat.
Moje rebozo má 3 metry a šířku 65 – 70 centimetrů.

U porodu se s ním uvolňuje bříško (uvidíme jestli to pomůže :D), dá se s ním krásně v těhu cvičit. Po porodu se s ním zavinuje děloha (to mám taky v pánu využít) a před ním krásně drží bříško.

Úvazů je několik, na netu je spousta návodů. Mi vyhovuje omotat bříško okolo a zavázat na suk na jedné straně. Bříško se zvedne, povolím zádům a vazům a jsem doma schopná fungovat.

Takže dnešní rada? Kupte si těhulky, nebo těhulkám rebozo. Já ho mám od Světlušky od nás ze Zlína a neměnila bych. Kdyby některá z vás chtěla tak TADY.

Měly jste, máte, nebo plánujete pořídit rebozo? Věděli jste o této možnosti pomoci?
Za mě dokonalost.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *