Příprava na kojení, spolupráce Lansinoh

lansinoh web

Postupem času a také postupujícím těhotenstvím si svými kroky zjišťuji více a více informací. Je toho tolik okolo těhotenství co běžně nevíme, co nám jen tak někdo neřekne a o čem se nemluví.

Jedním z těchto témat je kojení.
Říkáte si, že to je běžná věc?
Já si to dříve říkala taky. Myslela jsem si, že jde o věc přirozenou, naprosto samozřejmou a intuitivní. Dle informací okolo mě, co jsem si doposud zjistila a nastudovala, je bohužel opak pravdou.

Je úžasné, jak nás(mě) těhotenství mění. Jak se proměňují mé názory, když vím a zjišťuji. Není to samozřejmé, spousta žen si začátky protrpí, často jim v porodnici nepomohou a kojení až moc často doprovází záněty, bolest a zoufalství.
Proto jsem moc ráda za to, že mě oslovila firma Lansinoh, která se snaží o podporu žen v kojení. Ať už během přípravy, nebo již při něm.

Že kojení opravdu hodně ovlivňuje psychika a stres je nám všem asi jasné. Sama mám z tohoto opravdu respekt a jsem zvědavá jak to společně s našim „Skřítkem“ v porodnici a následně doma zvládneme.

Jak se tedy na kojení připravuji já?

  • Nastudovala jsem vhodné polohy ke kojení, jak má ležet maminka, jak miminko
    (na rady a návody se můžete podívat i ZDE)
  • Před kojením pomáhá prsa nahřát
  • Po kojení naopak pomáhá chlazení
  • Co jsem našla, tak je vhodné nakojit z jednoho prsu a příští kojení z druhého. Případně využít odsávačku/kolektor mléka a mlíčko z druhého prsu uschovat. Ono to může trvat i delší dobu než miminku mlíčko začne téct a když už se mu to konečně povede, vy jej dáte k druhému prsu a může začít znova. No pak bych se vztekala i já, kdyby mi někdo sebral talíř se stejkem ….
  • Je důležité, aby miminko mělo v puse nejen bradavku, ale i část dvorce
  • Začátky kojení nemusí být příjemné, prsa mohou být pocitem hodně naplněné. Sání může být až bolestivé, ale časem se vše zpraví.
    S touto informací také počítám a moc si přeji, abychom to spolu zvládli v klidu a v pohodě.

    Kojení jsme prošli i s naší dulou, která dělá i laktační poradenství. Takže, po porodu je jasné, že využiji její služby i při praxi.
    Jsem díky této domluvě dopředu více v klidu a vím, že se mám případně na koho obrátit. Po této stránce bych doporučila každé, kterou čeká první porod, aby si dopředu někoho takového na pomoc našla. Ten pocit zklidnění je neuvěřitelný.
    Samozřejmě je to na každé z nás, já sdílím svůj pocit a postup.

Co vše mám v plánu využít a vyzkoušet od Lansinoh?

Než vám to napíši, chtěla bych zde zmínit jejich název. Líbí se mi, když má něco myšlenku, příběh a tento název ji má. Lan jako lanolin, sin jako bez (latinsky) a oh alkoholu. Takže lanolin bez alkoholu.

– Lansinoh HPA LANOLIN
Jedná se o krém na ochranu popraskaných a bolestivých bradavek. Je 100% čistý, bez chemikálií a tím pádem nevadí, že ho miminko olízne. Nemá vůni, ani barvu.

– Lansinoh TheraPearl 3v1 – obklad na prsa
Jak jsem již psala výše, před kojením pomáhá nahřívání (spouštění mléka) a naopak po něm chlazení. Zmírňuje příznaky mastitidy (zánět prsu) a bolesti prsou. Ohřívat je lze v mikrovlnné troubě a mrazit v mrazáku.

– Lansinoh pratelné vložky do podprsenky
Jupííí, toto je něco pro mě. Pratelné a tedy i šetrné vložky do podprsenky. Do porodnice plánuji vzít jednorázové, ale doma určitě budu využívat tyto, určené k opakovanému použití.
Mají tři vrstvy – jemnou vnitřní, absorpční jádro a vodotěsnou venkovní. Složením jde o polyester a viskózu z bambusu.

– Lansinoh Kolektor mateřského mléka
Líbí se mi jak je celkově malý, uvidíme kam s námi všude vyrazí. Je škoda nechávat mléko z prsa, kterým aktuálně nekojíte, jen tak vytékat a nevyužít jej. Přesně k tomu je kolektor určen, na zmar nepřijde ani kapka.

– Lansinoh sáčky na uskladnění mateřského mléka
Tady asi není moc co vypisovat. Odsáté, nebo volně odteklé mlíčko uschováte pomocí těchto sáčků. Jsou nepropustné, mají štítek na zapisování a vhodné pro uskladnění mléka až po dobu 6 měsíců.

– Lansinoh dětské lanolinové ubrousky
Za mě je obrovská výhoda uzaviratelné víko, né všechny ubrousky tuto úpravu mají. Neobsahují alkohol, chrání před vysycháním a poskytují ochrannou bariéru před vlhkem mezi měněním plenek.

Jakmile budeme mít vše odzkoušeno, budu vědět první dojmy a příběh našeho kojení, přidám příspěvek o tom jak nám to šlo. Jestli jsme bojovali, s čím, proč a jak.
Už se neuvěřitelně těším na další kapitolu v našem životě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *